REKONSTRUKCJA ZAPISU SCENARIUSZOWEGO

Należy dokonać procesu rekonstrukcji zapisu scenariuszowego korzystając z pliku wideo zawierającego krótki spot / reklamę.
Plik z w/w materiałem wybiera się na stronie www.qba.4x.com.pl/scenariusz.
W każdej grupie tylko jedna osoba wybiera jeden klip. Jeżeli ten, który chciałeś wykorzystać jest już zarezerwowany przez innego studenta/kę - musisz wybrać inny. Metoda realizacji: poprzez wypełnienie szkicami scen i opisem słownym wzorcowych kart scenariusza.
Karty scenariusza:
• kadr 4x3 plik PDF plik JPEG
• kadr 16x9 plik PDF plik JPEG
Zalecane jest korzystanie z minimum dwóch kolorów w layoutach, i dużych drukowanych liter w polach opisów.
Typ formularza należy dobrać do kadru wybranego filmu.
Zapis powinien zawierać minimum wszystkie ujęcia i umożliwiać całkowite odtworzenie materiału wzorcowego (pod względem narracji i plastyki planu zdjęciowego).
Ćwiczenie należy rozpocząć poprzez próbną rekonstrukcję o objętości jednego formularza A4 i przedstawić do korekty.
Na podstawie wynikających z niej uwag należy wykonać resztę.
Rekonstrukcję należy zakończyć w momencie uzyskania 24 szkicu i opisu (zazwyczaj 6 arkuszy A4), chyba że do tego czasu rozpisany zostanie już cały materiał.
Nieruchome obce ewentualne elementy kadru (ikony i adresy kanałów Youtubowych czy ikony "narożne" stacji TV) należy pomijać.
Realizacja końcowa: przedstawienie kompletnego scenariusza. Mogą to być papierowe blankiety wypełnione odręcznie layoutami i opisami scenariusza - doręczone w postaci papierowej lub elektronicznej (jako pliki formacie JPG).
Szczegółowe informacje udziela prowadzący zajęcia w trakcie wykładu i korekt.

UWAGA!
Udostępniane linki do filmów do rekonstrukcji zapisu scenariuszowego nie zawsze działają. Dlaczego? Są to linki do publicznych filmów na serwisie YouTube i podobnych. Czasami są usuwane przez prowadzące kanał osoby, zmieniany jest ich tryb prywatności lub też są blokowane w wyniku zgłoszeń dot. naruszenia praw autorskich.

Jeżeli z takiego powodu "zniknął" w trakcie trwania semestru film, który wykorzystywałeś do rekonstrukcji zapisu scenariuszowego - zgłoś to prowadzącemu zajęcia. Udostępni Ci alternatywny link.